دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳

برگزاری یکی از معتبر ترین رقابت های برنامه نویسی جهانی در دانشگاه

به نقل از دکتر هدی مشایخی عضو هیات علمی و مشاور انجمن علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر: به همت انجمن علمی مهندسی کامپیوتر با حمایت پارک علم و فناوری استان سمنان سومین دوره مسابقه برنامه نویسی در دانشگاه با استقبال گرم دانشجویان از دانشکده های مختلف برگزار شد و در مجموع ۲۴ تیم ۲ تا ۳ نفره در این مسابقه به رقابت پرداختند.
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲

کسب مقام سوم دانشگاه صنعتی شاهرود در مسابقات فوتسال دانشگاه های منطقه9 کشور

مسابقات فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه های منطقه 9 کشور از تاریخ 5 لغایت 10 اسفندماه 1402 با حضور 9 تیم از دانشگاه های منطقه 9 کشور در دانشگاه صنعتی شاهرود  برگزار گردید.

رسانه تصویری

معرفی دانشگاه صنعتی شاهرود

دستاوردها

دانشگاه صنعتی شاهرود در مسیر پیشرفت و افتخار

دانشگاه صنعتی شاهرود اولین دانشگاه استان سمنان در سال 1352 تحت عنوان «مدرسه عالی معدن» فعالیت خود را با ایجاد رشته تقاضامحور كاردانی استخراج زغالسنگ آغاز کرد. در سال 1366 با ایجاد رشته-های مهندسی معدن و دوره‌های كاردانی عمران و برق به «مجتمع آموزش عالی شاهرود» تبدیل شد. این دانشگاه پس از ایجاد و توسعه رشته‌های مختلف تحصیلی به ویژه گسترش تحصیلات تكمیلی در رشته های فنی و مهندسی از سال 1381 تحت عنوان «دانشگاه صنعتی شاهرود» به فعالیت خود ادامه می‌دهد. اینک پس از گذشت بیش از چهار دهه، دانشگاه با ارکان‌های تصمیم‌گیری مستقل هیات امناء، هیات ممیزه و هیات اجرایی جذب هیات علمی؛ فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی خود را در قالب چهار پردیس تحت عناوین پردیس مرکزی، پردیس مهندسی و فناوری‌های نوین، پردیس مهندسی کشاورزی و پردیس معدن آموزشی و 14 دانشکده، مرکز آموزش‌های الکترونیکی، مرکز آموزش‌های آزاد مهارت محور، چهار پژوهشکده، دو مرکز پژوهشی، یک گروه پژوهشی، مرکز رشد فناوری های نوین و یک قطب علمی ادامه داده و در مسیر دانشگاه کارآفرین گام بر می‌دارد.