اخبار و رويدادها: نشست خبری رئیس دانشگاه در آستانه سال تحصیلی جدید
ورود به سايت

نشست خبری رئیس دانشگاه در آستانه سال تحصیلی جدید
سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹- ۰۸:۱۸:۲۷

نشست خبری رئیس دانشگاه در آستانه سال تحصیلی جدید

به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید نشست خبری با حضور رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود و اصحاب رسانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، پیش از ظهر روز دوشنبه 24 شهریور ماه سال جاری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید، نشست خبری با حضور رئیس این دانشگاه و اصحاب رسانه برگزار شد.

06

رونمایی از سامانه جامع آموزش مجازی (LMS)

دکتر محمد مهدی فاتح رئیس این دانشگاه در ابتدا نشست ضمن خیر مقدم، به رونمایی از سامانه جامع آموزش مجازی (L M S ) در این دانشگاه اشاره نمود و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا آغاز سال تحصیلی در قیاس با سال های گذشته با تفاوت هایی روبه رو است. وی به ارتقا چهار کلاس به 200 کلاس توسط سامانه جامع آموزش برخط این دانشگاه و افزایش تعداد کاربران به بیش از 2 هزار نفر تاکید نمود و با بیان اینکه سامانه مدیریت یادگیری (LMS) تجهیز، تقویت و توسعه داده شده است، تصریح کرد: با استفاده از این سامانه می توان تمامی نشست ها، کلاس های تمرین و آزمون ها را به صورت برخط انجام داد.

15

رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به اینکه سال جدید تحصیلی از 5 مهر به صورت رسمی آغاز می شود، بیان نمود: تا شروع رسمی سال تحصیلی حالت های پایلوت این سامانه هم تکمیل می شود.

دکتر فاتح کارآفرینی، مهارت افزایی و توسعه اشتغال را از مهمترین اهداف فعالیت این دانشگاه برشمرد و افزود: همکاری پژوهشی با دستگاه های اجرایی، خدمات ورزشی، فرهنگی و رفاهی به شهروندان در دستور کار قرار دارد.

دکتر فاتح: دانشگاه ها مرکز دانایی و نقش آنان در جامعه ارزنده و کلیدی است.

ایشان با اشاره به اینکه سالانه بالغ بر 300 میلیارد تومن به واسطه فعالیت این دانشگاه به شهر شاهرود منفعت می رسد، ادامه داد: دانشگاه صنعتی به عنوان خانه و سرمایه ارزشمند مردم شهر است و به آن افتخار می کنند. وی با اشاره به اینکه هم اکنون پذیرای 2500 دانشجوی بومی هستیم، تصریح کرد: فعالیت دانشگاه سبب شده که از رفتن این دانشجو بومی به دیگر شهرها جلوگیری شود و خانواده ها از این بابت ابراز رضایتمندی می کنند. به گفته ایشان با فعالیت این دانشگاه برای هزار نفر استاد، کارمند و کارگر ایجاد اشتغال شده است.

وی از ارائه خدمات مشاوره مهندسی و آزمایشگاهی خبرداد و اظهار داشت: آموزش، پیشگیری از بیماری و آسیب های اجتماعی، همایش سالانه سلامت و زندگی، برگزاری همایش های مختلف علمی، برگزاری کنکور سراسری و آزمون های رسمی از دیگر اقدامات این دانشگاه است.

ضرورت ادامه تحصیل در دوران کرونایی با تغییر نوع آموزش

دکتر فاتح با بیان اینکه اولویت کار سلامتی دانشجویان، استادان و کارمندان است، گفت: با توجه به اینکه نگه داشتن دانشجو در دانشگاه با شیوع ویروس کرونا مخاطره آمیز بود، از اوایل اسفند ماه سال قبل با شیوع ویروس کرونا آموزش های غیر حضوری در دستور کار قرار گرفت و با شروع آموزش های غیر حضوری دانشگاه تعطیل نشد بلکه نوع آموزش تغییر یافت و تلاش استادان مضاعف گردید.

رییس دانشگاه صنعتی شاهرود با اشاره به اینکه در این تغییر رویه مقاومت های انجام شد، افزود: در ترم گذشته تمام دروس و امتحانات  به صورت غیرحضوری برگزار شد.

دکتر محمدمهدی فاتح به همکاری این دانشگاه با دانشگاه علوم پزشکی پرداخت و بیان نمود: امکانات این دانشگاه در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت تا با پشتیبانی و حمایت از این دانشگاه شهروندان از خدمات بهتری در شرایط شیوع ویروس کرونا برخوردار شوند.

ادامه اخبار مرتبط با این نشست در سایت منتشر می شود.

07

 

12345