اخبار و رويدادها: طبق اعلام رتبه بندی تايمز: پنجاه پله صعود دانشگاه صنعتی شاهرود نسبت به سال قبل

طبق اعلام رتبه بندی تايمز: پنجاه پله صعود دانشگاه صنعتی شاهرود نسبت به سال قبل
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹- ۰۸:۳۰:۰۴

طبق اعلام رتبه بندی تايمز: پنجاه پله صعود دانشگاه صنعتی شاهرود نسبت به سال قبل

طی اعلام لیست دانشگاه های برتر آسیا توسط سیستم رتبه بندی تایمز خوشبختانه دانشگاه صنعتی شاهرود با پنجاه پله صعود نسبت به سال قبل در رتبه 350-300 دانشگاه های آسیا قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، طی اعلام لیست دانشگاه های برتر آسیا توسط سیستم رتبه بندی تایمز به عنوان معتبر ترین سیستم رتبه بندی، خوشبختانه این دانشگاه با پنجاه پله صعود نسبت به سال قبل در رتبه 350-300 دانشگاه های آسیا قرار گرفت.

به گفته دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC، پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی در سطح بین المللی است که در ۲۰۱۳ میلادی برای اولین بار رتبه بندی دانشگاه های آسیایی را در کنار رتبه بندی های بین المللی خود انجام داد. در این گزارش و رتبه بندی دانشگاه­های آسیایی سال ۲۰۲۰ از جمهوری اسلامی ایران تعداد ۴۰ دانشگاه از جمله دانشگاه صنعتی شاهرود حضور داشته اند.

روش شناسی این رتبه بندی همانند روش شناسی رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ها است كه از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار آموزش (%۲۵)، پژوهش (%۳۰)، استنادات (%۳۰)، درآمد صنعتی (%۷.۵) و وجهه بین المللی (%۷.۵) بهره جسته است. با این حال در رتبه بندی دانشگاه‌های آسیایی، پس از محاسبه امتیازات بر اساس شاخص‌ها نتایج كسب شده را بر اساس دانشگاه‌های موجود در این رتبه بندی باز تنظیم می‌كند.

در این رتبه بندی دانشگاه Tsinghua University و دانشگاه Peking University از كشور چین رتبه‌های اول و دوم را در بین دانشگاه‌های آسیایی به خود اختصاص داده اند و این برای اولین بار است كه دو دانشگاه از چین در صدر جدول این رتبه بندی دیده می‌شود. دانشگاه‌های National University of Singapore و University of Hong Kong به ترتیب رتبه‌های سوم و چهارم را دارند.

 

12345