اخبار و رويدادها: هفتمین دوره از مسابقات مطالعاتی رایحه رمضان دانشگاه
ورود به سايت

هفتمین دوره از مسابقات مطالعاتی رایحه رمضان دانشگاه
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸- ۱۲:۳۰:۲۹

 هفتمین دوره از مسابقات مطالعاتی رایحه رمضان دانشگاه

هفتمین دوره از مسابقات مطالعاتی رایحه رمضان به همت مدیریت برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صنعتی شاهرود برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، به برکت ماه مبارک رمضان، امسال هفتمین دوره از مسابقات مطالعاتی رایحه رمضان از سوی مدیریت برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی با هدف اشاعه آثار ارزشمند در باب روزه داری و مسائل مرتبط با ماه مبارک رمضان و همچنین جلب مشارکت دانشگاهیان در حوزه کتاب و کتابخوانی برگزار گردید.

در این طرح پس از بررسی و کارشناسی منابع موجود، منبع مورد نظر ار سوی کارشناس مربوطه مدیریت برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی انتخاب و سوالات آزمون طراحی می گردد. این مسابقه در دوره های 1 تا 5 از طریق سیستم اتوماسیون اداری و در دوره های ششم و هفتم از طریق سامانه معاونت فرهنگی و اجتماعی برگزار گردیده است.

مروری بر تاریخچه مسابقات رایحه رمضان دانشگاه

از  سال 1392 این طرح در دو بخش مسابقات قرآنی ضیافت و نامه هایی حاوی دیدگاه مقام معظم رهبری در باب آداب روزه داری و احوال روزه داران آغاز شد.

در تابستان سال 1393 طرح رایحه رمضان 2 " با انتقال روزه داران دانشگاهی توسط سرویس رفت و برگشت همه روزه در مسجد دانشگاه و طرح سوالات این مسابقه از سخنرانی پس از اقامه نماز  برگزار گردید.

در سال 1394 طرح رایحه ی رمضان 3" شامل 4 دوره مسابقات مطالعاتی به صورت هفتگی با عنوان " شهر رمضان" انجام شد.

در سال 1395 طرح رایحه ی رمضان 4" از جزوه تربیت از كتاب "ادب الهی" برگزار گردید. این كتاب ارزشمند به مباحث تربیتی از دیدگاه اسلام پرداخت و بیش از 150 جلسه درس مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) را در بر می گرفت.

در سال 1396 طرح رایحه ی رمضان 5" از جزوه "همه چیز درباره دعا" برگزار شد. این جزوه ارزشمند شرح 29 جلسه از سخنرانی های مرحوم آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی (ره) را كه در رمضان سال 1389 ایراد گردیده است، در بر می گرفت.

در سال 1397 طرح رایحه ی رمضان 6" از آثار ارزشمند مقام معظم رهبری (مدّ ظلّه) شامل كتب "دعا"و "بیان قرآن" برگزار شد.

 و در سال 1398 طرح رایحه ی رمضان7" از "تفسیر سوره ی مجادله از بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری (مدّ ظله) " برگزار شد.

لازم به ذکر است همه ساله در پایان ماه مبارك رمضان قرعه كشی از میان افراد برتر برگزار و به افراد منتخب، جوایز معنوی ارزنده ای شامل كمك هزینه سفر زیارتی اهدا می شود.

photo_۲۰۱۹-۰۵-۲۹_۱۴-۵۰-۰۳

photo_۲۰۱۹-۰۵-۲۹_۱۴-۵۰-۱۱

photo_۲۰۱۹-۰۵-۲۹_۱۴-۵۰-۱۹

12345