اخبار و رویدادها: از سامانه تلویزیون اینترنتی دانشگاه صنعتی شاهرود رونمایی شد .

از سامانه تلویزیون اینترنتی دانشگاه صنعتی شاهرود رونمایی شد .
سه شنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲- ۱۲:۰۳:۵۷

 از سامانه تلویزیون اینترنتی دانشگاه صنعتی شاهرود رونمایی شد .

از سامانه تلویزیون اینترنتی دانشگاه به همت معاونت پژوهشی و فناوری در برنامه گرامی داشت مقام معلم رونمایی شد .

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس خلیل کلایی مدیر مرکز فناوری و اطلاعات بیان نمودند برای اولین بار در دانشگاه زیر ساخت سامانه پخش زنده از مراسمات در وب سایت دانشگاه مهیا شد.

ایشان بیان نمودند این سامانه با همت همکاران مرکز مدیریت فناوری های اطلاعات و ارتباطات   انجام شده و انشالله در آینده ای نزدیک برنامه های پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با همکاری اداره روابط عمومی و سایر معاونت ها و مدیریت های دانشکاه  قابل پخش می باشد .

photo_2023-05-02_11-46-37

تلویزیون اینترنتی چیست؟

تلویزیون اینترنتی  (Internet TV)، به زبان ساده ، تلویزیونی است که به اینترنت متصل می‌شود. این تلویزیون با نام «آی‌پی‌تی‌وی» (IPTV) یا «پروتکل تلویزیون اینترنتی» نیز شناخته می‌شود.

تلویزیون اینترنتی را می‌توان روی صفحه کامپیوتر، صفحه تلویزیون یا تلفن همراه و تبلت نیز مشاهده کرد. در تلویزیون معمولی، امواج از طریق آنتن دریافت می‌شود اما در تلویزیون اینترنتی این سیگنال از طریق اینترنت ارسال می‌شوند.

تلویزیون اینترنتی چگونه کار می‌کند؟

تلویزیون اینترنتی اساساً همان برنامه‌های تلویزیونی هستند که به صورت آنلاین از هر نقطه از جهان در دسترس خواهند بود. نیازی نیست که برنامه‌ها از مقررات پخش محلی پیروی کنند و می‌توانید پخش زنده یا برنامه‌های تلویزیونی را که در صورت درخواست در دسترس هستند تماشا کنید. تلویزیون اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که برنامه را مکث کرده و از هر نقطه‌ای که دوست دارید، تماشا کنید یا قسمت‌هایی از برنامه را که ممکن است از دست داده باشید به عقب برگردانید.

برنامه‌های تلویزیون اینترنتی را به دو صورت می‌توانید مشاهده کنید: «پخش مستقیم» یا «برنامه‌های ضبط شده ».


کلمات کلیدی: #دانشگاه صنعتی شاهرود #رونمایی از تلویزیون اینترنتی دانشگاه...2
12345