اخبار و رويدادها: معرفی محصول جدیدی برای اولین بار توسط شرکت نانوشات دانشگاه صنعتی شاهرود

معرفی محصول جدیدی برای اولین بار توسط شرکت نانوشات دانشگاه صنعتی شاهرود
چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۴۰۰- ۱۲:۳۱:۲۱

معرفی محصول جدیدی برای اولین بار توسط شرکت نانوشات دانشگاه صنعتی شاهرود

شرکت نانو شرق ابزار توس (نانو شات) مرکز رشد و فناوری های نوین دانشگاه صنعتی شاهرود، مفتخر است محصول جدید دستگاه شتابده تابش را به عنوان اولین سازنده این دستگاه در داخل کشور معرفی نماید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، شرکت نانو شرق ابزار توس (نانو شات) مرکز رشد و فناوری های نوین این دانشگاه مفتخر است محصول جدید دستگاه شتابده تابش  UV (یا به اختصار دستگاه تست تابش فرابنفش) را به عنوان اولین سازنده این دستگاه در داخل کشور (بر اساس اطلاعات موجود) معرفی نماید.

به گفته دکتر حمید هراتی زاده مدیرعامل شرکت دانش بنیان نانو شرق ابزار توس (نانوشات) و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شاهرود، این دستگاه وسیله ای است که شرایط لازم برای انجام تست استاندارد مواد و محصولات لاستیکی، پلاستیکی، پلیمری و پوشش های مورد استفاده در محیط های تحت تابش نور خورشید را تامین می کند. محصولاتی مانند لاستیک اتومبیل، روکش کابل های برق، برخی از پوشش های نمای ساختمانها، چمن مصنوعی، وسایل اسباب بازی کودکان در فضای باز، بطری های آب معدنی، برخی از ظروف و تجهیزات بسته بندی، برخی از محصولات داخل ساختمان که از پشت پنجره تحت تابش نور خورشید قرار دارد (مانند پرده ها) و صدها محصول دیگر، برای تولید نیاز به استاندارد سازی دارند و دستگاه تست تابش فرا بنفش برای تامین شرایط تست استاندارد این محصولات، مورد استفاده آزمایشگاه های کنترل کیفی کارخانجات، آزمایشگاه های تحقیقاتی و آزمایشگاه های مرجع استاندارد قرار می گیرد.

این شرکت بر اساس سفارش یکی از آزمایشگاه های مرجع استاندارد محصولات ساختمانی،  طراحی و ساخت دستگاه تست فرابنفش را به انجام رسانده است.

لازم به ذکر است دستگاه ساخته شده توسط شرکت نانو شات قادر است که تست مقاومت در برابر تابش فرا بنفش را در دو ناحیه UVA و UVB به انجام رساند.

 8_3

89_1

80_1

12345