اخبار و رويدادها: برگزاری مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم و تقدیر از اساتید دانشگاه

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم و تقدیر از اساتید دانشگاه
چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰- ۱۲:۱۶:۴۷

برگزاری مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم و تقدیر از اساتید دانشگاه

مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم و تقدیر از اساتید دانشگاه صنعتی شاهرود به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، مراسم گرامیداشت مقام شامخ معلم و تقدیر از اساتید این دانشگاه روز دوشنبه 13 اردیبهشت ماه جاری با حضور رئیس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد.

در این مراسم دکتر ایزدی فرد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، ضمن تسلیت لیالی قدر و شهادت استاد فرزانه مرتضی مطهری، دانشگاه را سومین نهاد بزرگ اجتماعی و محلی برای ساختن آینده کشور برشمرد و مهمترین کارگزاران تعلیم و تربیت را اساتید دانشگاه عنوان کرد و گفت: ایجاد روحیه تاب آوری و کوشش برای به ثمر نشستن استعدادهای بالقوه جوانان و استحکام بخشیدن به هویت و ارتقا آموزش و تلاش جهت ماموریت گرا شدن دانشگاه ها از جمله وظایف اساسی اساتید دانشگاه ها است.

وی در ادامه به بیان گزارشی از وضعیت دانشگاه در سالی که گذشت پرداخت و با اشاره به جایگاه خوب دانشگاه در بین دانشگاه های صنعتی کشور به حضور بیش از 8 هزار دانشجو و 330 عضو هیات علمی، تعداد دروس ارائه شده در سال 99، ثبت درخواست ها، پیاده سازی پیشخوان خدمت، ارتقا مرتبه اساتید از مرتبه استادیاری به دانشیاری در سال 99 و وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی اشاره نمود و همچنین به بیان پیشنهاداتی در خصوص حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی پرداخت.

دکتر محمد مهدی فاتح رئیس دانشگاه نیز در این مراسم، ضمن گرامیداشت هفته معلم و تسلیت ایام شهادت حضرت امام علی (ع)، از زحمات دکتر حسن پور رئیس مرکز آموزش های مجازی دانشگاه، همکاران مرکز کامپیوتر و همچنین زحمات دکتر گودرزی معاون سابق آموزشی و تحصیلات تکمیلی تشکر نمود و از قبول زحمت دکتر ایزدی فرد در کسوت این معاونت قدردانی کرد.

دکتر فاتح به همدلی و همبستگی موجود در بین اعضای هیات علمی دانشگاه اشاره نمود وبا بیان همراهی جهت ساخت خوابگاه دختران، کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و سیل بلوچستان، خاطر نشان کرد: اکثریت قاطع اعضای هیات علمی دانشگاه با مشارکت و حمایت به موقع از اقدام وزیر علوم در خصوص دوره ای کردن مدیریت در استان از استقلال دانشگاه دفاع نمودند و این نقش آفرینی در عرصه های دیگر نیز موجب دستاوردهای کلان خواهد شد.

رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه این دانشگاه به عنوان تنها شهرستانی است که به صورت دوره ای با مرکز استان دانشگاه معین خواهد بود، ابراز داشت: این مهم محصول جایگاه کنونی دانشگاه، مشارکت گسترده و همکاری اعضای هیات علمی است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر فندرسکی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد شهید دکتر مرتضی مطهری، با اشاره به سوره بقره و اعتراض ملائکه به خلقت انسان به بیان توضیحاتی در خصوص ارزشی که علم به انسان می دهد پرداخت و ابراز داشت: همین علم است که می تواند جلو جنگ و خونریزی و فساد را بگیرد.

ایشان علم آموزی را سبب ارتقا جایگاه انسان برشمرد و با اشاره به بیانات حضرت آیت الله خامنه ای و امام خمینی (ره)، پیشرفت و عقب ماندگی هر کشوری را در گرو فعالیت معلمین عنوان نمود.

در این مراسم پس از پخش ویدیوی معرفی سامانه آموزش الکترونیکی LMS، همزمان با پخش کلیپی از اساتید بازنشسته دانشگاه از زحمات سی ساله اساتیدی چون دکتر محمود رحیمی، دکتر اردشیر کرمی محمدی، دکتر پرویز امیدی، آقای حسن عرب، آقای امیر حسین امین قدردانی شد.

photo_2021-05-05_12-16-22

12345