اخبار و رویدادها: درخشش عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مکاترونیک در بین برترین پژوهشگران جهان

درخشش عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مکاترونیک در بین برترین پژوهشگران جهان
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰- ۱۱:۱۱:۴۷

درخشش عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک و مکاترونیک در بین برترین پژوهشگران جهان

دکتر محمد حسین احمدی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مكانيك و مکاترونیک دانشگاه صنعتی شاهرود با ۱۹۶ اثر به عنوان دانشمند ایرانی در بین برترین پژوهشگران جهان درخشید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود، محمد حسین احمدی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مكانيك و مکاترونیک این دانشگاه با ۱۹۶ اثر به عنوان دانشمند ایرانی در بین برترین پژوهشگران جهان درخشید.

به نقل از خبرگزاری فارس، جعفر مهراد مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری از درخشش ۱۵ دانشمند ایرانی در بین برترین پژوهشگران دنیا خبر داد و گفت: این اساتید در دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، علوم پزشکی تهران، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی شاهرود، دانشگاه بقیه الله اعظم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه محقق اردبیلی، علوم پزشکی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، علوم پزشکی شهید بهشتی و پژوهشگاه رنگ حضور دارند.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در بین ۶ هزار و ۶۰۲ دانشمند پراستناد جهان دارای ۱۵ دانشمند برجسته است، گفت: تعداد ۹ تن از دانشمندان میان رشته ای و ۶ دانشمند دیگر  در رشته های موضوعی جزو دانشمندان یک درصد جهان معرفی شده‌اند، مصطفی عباس زاده در رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر  با ۹۳ اثر، محمد عبداللهی میان رشته ای از دانشگاه علوم پزشکی تهران  با ۹۳۵ اثر، مرتضی اغباشلو میان رشته ای از دانشگاه تهران با ۱۹۶ اثر، محمد حسین احمدی میان رشته ای از دانشگاه صنعتی شاهرود با ۱۹۶ اثر، مهدی دهقان از رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۷۵۲ اثر جزء برترین دانشمندان دنیا معرفی شدند.

به گفته مهراد، در این لیست اسامی سید فاضل نبوی در رشته علوم کشاورزی از دانشگاه بقیه الله اعظم، نورالدین قدیمی در  رشته مهندسی از دانشگاه آزاد اسلامی، عزیز حبیبی ینگجه میان رشته ای از دانشگاه محقق اردبیلی،  احمد حسینی بنده قرایی میان رشته ای از دانشگاه آزاد اسلامی ایران، حامد میرزایی میان رشته ای از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سید محمد نبوی در رشته علوم کشاورزی از دانشگاه بقیه الله اعظم ، امید رحمتی میان رشته ای  از دانشگاه تهران، بهرام رمضان زاده میان رشته ای از پژوهشگاه رنگ، مسعود رضایی در رشته علوم کشاورزی از دانشگاه تربیت مدرس و جواد شریفی راد میان رشته ای از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دیده می‌شود.

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به اعلام اسامی پژوهشگران پراستناد سال ۲۰۲۱ توسط کلاریویت انالتیکس، گفت: انتخاب این پژوهشگران مبتنی بر عملکرد استثنایی آنان در یک یا چند رشته علمی است. در این فهرست اسامی ۶ هزار و ۶۰۲ پژوهشگر پراستناد معرفی شده است، تعداد ۲ هزار و ۷۷۴ پژوهشگر در رشته های موضوعی و تعداد ۲ هزار و ۸۲۸ پژوهشگر دیگر در حوزه های میان رشته ای مطرح شده‌اند. چهار سال متوالی است که کلاریویت انالتیکس نسبت به معرفی دانشمندان پراستناد در حوزه های میان رشته ای اقدام می کند.

وی ادامه داد: در تحلیل دانشمندان پراستناد سال ۲۰۲۱ مقاله هایی که مورد بررسی قرار گرفته است شامل جدیدترین مقاله های منتشر شده ای است که در فاصله سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰ مورد استناد واقع شده و آنگاه در بین یک درصد پژوهشگران برتر بر حسب سال و استنادها در رشته های ۲۱ گانه شاخص های اساسی علم رتبه بندی شده اند.

 

800_7 

 

12345