محمود مهرگان

استاد دانشکده مهندسی مکانیک

دکترای مهندسی مکانیک تبدیل انرژی

دانشگاه محل فارغ التحصیلی: دانشگاه علم و صنعت ایران
زمینه ها و علایق پژوهشی: ترموديناميك، سیستم های تبرید و تهویه مطبوع، سیستم های تولید همزمان سرمایش، گرمایش و توان ، طراحی مبدلهای حرارتی، موتورهاي احتراق داخلي، آب شیرین کن ها، مدلسازی و بهینه سازی سیستم های انرژی، انرژی های نو و تجدیدپذیر، اگزرژی
عضویت در مجامع علمی:
افتخارات علمی و اختراعات: كسب رتبه اول آزمون ورودي دكتري در سال 1382، احراز عنوان پايان نامه برتر مقطع دكتري در سال 1388 از سوي كنفرانس بين المللي گرمايش، سرمايش و تهويه مطبوع
شرح مختصر (درباره):
لطفا به فایل CV (بالای صفحه) مراجعه شود.
تلفن تماس: 02332300240
تلفن داخلی: 3351

علم سنجی

Google Scholar
(Update: 2024-Jun-11)
1588

Citations

24

h-index

34

i10-index

10

Co-authors

Scopus
(Update: 2024-May-07)
1182

Citations

21

h-index

48

Co-authors

34

Documents

محتوای الکترونیک

تابلوی اعلانات

کلاسهای مجازی (1400/10/17)

با سلام و احترام. کلیه کلاسهای درس به صورت مجازی برگزار می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ایمیل های زیر مکاتبه نمایید. با تشکر m.mehregan.mech@gmail.com mehregan@shahroodut.ac.ir

دیاگرام سایکرومتری (1396/1/20)

سیستم SI

دیاگرام سایکرومتری (1396/1/20)

سیستم انگلیسی

جداول ترمودینامیک (1392/9/29)

moran - shapiro

زمینه‌های تدریس

دکتری
کارشناسی ارشد
کارشناسی

سرپرستی پایان‌نامه‌ها

تعداد کل 60
محمد چمن زاری (1402)، "تحلیل ترمودینامیکی و بهبود عملکرد یک سیستم تبرید هیبریدی تراکمی - اجکتوری دو مرحله ای"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمد حسن کیهانی [استاد/ اساتید راهنما]، محمود مهرگان [استاد/ اساتید مشاور]
سید محمدحسین طیبی (1400)، "بررسی فنی و اقتصادی انواع پیکربندی چیلرهای جذبی و جذب سطحی با در نظر گرفتن اثر ترکیب جاذب و مبرد"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، احمد مددی [استاد/ اساتید راهنما]، محمود مهرگان [استاد/ اساتید مشاور]
محمود عباسی (1399)، "طراحی و ساخت هاضم بی هوازی به منظور تولید بیوگاز"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، سیدمجید هاشمیان، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]،
امیرحسین نیک زاد (1397)، "بهینه سازی فنی اقتصادی پمپ آب خورشیدی با استفاده از روش الگوریتم NSGA-II"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]، محمدحسین احمدی [استاد/ اساتید مشاور] (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
جواد کاوسی (1394)، "بررسی و بهبود عملکرد خشک‌کن‌های پمپ حرارتی به کمک انرژی خورشیدی"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]، (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
محمد ثابتی (1393)، "بررسی و بهبود عملکرد سیستم CHP با مولد میکروتوربین"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، سیدمجید هاشمیان، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]، (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
عبدالله ملکیان (1393)، "بررسی و بهبود عملکرد سیستم CCHP"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمود مهرگان، سیدمجید هاشمیان [استاد/ اساتید راهنما]، (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
محمد کلامی (1393)، "تحلیل انرژی و اگزرژی سیکل تبرید زمین‌گرمایی"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]، احمد مددی [استاد/ اساتید مشاور] (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
مهدی بابایی (1392)، "تحلیل ترمودینامیکی و بهبود عملکرد سیکل ارگانیک رانکین"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، محمود مهرگان [استاد/ اساتید راهنما]، (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)
کاوه صرافان (1391)، "محاسبه تلفات و توزیع دمای ماشین شار محوری آهنربای دائم (AFPM)"، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاه صنعتی شاهرود، احمد دارابی [استاد/ اساتید راهنما]، محمود مهرگان [استاد/ اساتید مشاور] (دسترسی رایگان به نسخه تمام متن)

مقالات و کتب

مقالات ژورنالی
مقالات کنفرانسی
تالیف كتاب

پروژه‌های تحقیقاتی

عنوان تاریخ شروع مدت قرارداد شریك صنعتی وضعیت
طراحی و ساخت دستگاه یخ ساز در ابعاد کوچک 1390/10/10 6 ما ماه خاتمه يافته
تعیین روشهای بهبود وضعیت دمای سالن توربین جهت رفع مسائل ناشی از روغن توربین و موارد احتمالی دیگر 1395/12/15 12 ماه شرکت تولید نیروی برق شاهرود خاتمه يافته
امکان‌سنجی فنی و اقتصادی تغییر سیستم هوازی لجن به بی‌هوازی در تصفیه‌خانه‌های خین عرب و التیمور 1397/9/20 15 ماه شرکت آب و فاضلاب مشهد خاتمه يافته
مدلسازي، تست و بررسی فنی و اقتصادي پمپهاي حرارتی گازسوز 1384/2/10 18 ماه شرکت ملی گاز ایران خاتمه يافته
ارزیابی فنی و اقتصادي پمپهاي حرارتی 1385/9/20 24 ماه سازمان بهینه سازي مصرف سوخت کشور خاتمه يافته
طراحی، محاسبه، نظارت و راه اندازی یک سردخانه 5000 تنی دومنظوره زیر صفر و بالای صفر میوه و سبزیجات به همراه تونل انجماد سریع (IQF) و انتخاب مبرد مناسب با بررسی فنی و اقتصادی از بین مبردهای فریون و آمونیاک 1400/9/24 12 ماه شرکت کشت و صنعت گرگان خاتمه يافته
‌‌

سوابق پژوهشی و اجرایی

دانشجویان دکتری

برنامه هفتگی

برنامه هفتگی 8-10 10-12 12-14 14-16 16-18 18-20
شنبه
یک‌شنبه
دوشنبه
سه‌شنبه
چهارشنبه
پنج‌شنبه
توضیحات:

پرسش و پاسخ

در حال حاضر پرسش و پاسخ از استاد غیرفعال می باشد.
پاسخ: با سلام.
اگر علیرغم ارفاق به همه، نمره قبولی در درس نگرفته اید، شرایط کافی نداشته اید.
ضمن اینکه دانشجوی ترم 8 و 10 هیچ حق اضافی برای قبولی ندارد و اگر شرایط کافی نداشته باشد، در درس مردود می شود.
پاسخ: با سلام.
معمولا چهار روز اول هفته دانشکده هستم. البته روزهای دیگر بستگی به شرایط کاری و برنامه هایم دارد. اگر موردی وجود دارد از طریق ایمیل بفرمایید تا زمانی را برای ملاقات به شما اعلام نمایم.
پاسخ: با سلام.ان شاالله تا آخر هفته جاری.
پاسخ: با سلام.
نمرات همه شما در این درس با ارفاق بسیار زیاد ارائه شده است.
پاسخ: با سلام.متاسفانه معیارهای ارزیابی محدود بوده و در مدت کوتاه یک ترم شاید تشخیص کیفی دانشجویان به طور دقیق امکان پذیر نباشد. هر بخش از نمره شما ملاک خودش را دارد. اینکه معدل شما بالاست دلیل نمی شود که همه نمره بالا به شما بدهند. ملاک ارزیابی اینجانب در ابتدای ترم و درصد هریک به تفکیک بیان شده بود. هرچند که نمره واقعا ملاک یادگیری نیست و ممکن است با یک اشتباه سهوی نمره شما افت نماید. ضمنا به اطلاع می رسانم که سوال 3 و سوال آخر را هیچ یک از دانشجویان کامل ننوشته است. از طرفی به همه ارفاق زیادی صورت گرفته است.
پاسخ: با سلام.بیشتر دروس تخصصی جنبه کاربردی دارند و این بستگی به موضوعی دارد که در آینده می خواهید به آن بپردازید.مثلا در زمینه تاسیسات حرارتی و برودتی، دروس حرارت مرکزی و تهویه مطبوع، طراحی سیستم های تبرید وسردخانه، طراحی مبدل های حرارتی، طراحی تاسیسات صنعتی و...در زمینه قدرت و توان دروس نیروگاه های حرارتی، موتورهای احتراق داخلی، سوخت و احتراق و...در زمینه جریان سیالات دروس سیستم های انتقال آب، توربوماشین، دینامیک گازها، دینامیک سیالات مقدماتی و... را می توان نام برد.از دروس دیگر می توان به انتقال حرارت 2، کنترل آلودگی و نیز دروس مشترک در هردو گرایش از جمله هیدرولیک و نیوماتیک، سیستم های اندازه گیری، یاتاقان و روغنکاری، مدیریت و کنترل پروژه و... اشاره نمود. بنابراین توصیه می شود دروس را براساس زمینه مورد علاقه خود انتخاب نمایید.
پاسخ: با سلام.
نمرات اعلام شد.
پاسخ: با سلام
فقط یک درس اختیاری و یا از گرایش های دیگر می توانید اخذ کنید. بنابراین با این شرایط طبق مقررات نمی توانید درس اگزرژی را اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. لیست انتظار ، زمان حذف و اضافه بررسی و با تصویب شورای آموزشی ممکن است تعداد معدودی اضافه گردد. دروس متعددی در مقطع ارشد ارائه شده است،می توانید آنها را نیز اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. در دروسی که مربوط به ترمهای متفاوتی می باشند تداخل ساعت ارائه درس و یا امتحان اجتناب ناپذیر است.
پاسخ: با سلام. در خصوص اضافه شدن ظرفیت و یا گروه جدید، در صورت نیاز در زمان حذف و اضافه تغییرات اعمال خواهد شد. دروس تخصصی دیگری ارائه شده است می توانید آنها را اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. برنامه این درس به اموزش اعلام شده است.
پاسخ: با سلام. فقط تا یک واحدکمتر(20 واحد) با نظر شورای آموزشی دانشکده تخغیف داده شده است.
پاسخ: با سلام. به همه ارفاق شده است.
پاسخ: با سلام. می توانید برنامه نویسی را با گروههای دیگری بردارید. ضمنا اینها درس های ترم های متفاوتی هستند.
پاسخ: با سلام. با توجه به مشغله فراوان در دانشکده و فشردگی و زمان کوتاه بین دو ترم جاری، فرصت پاسخگویی در صفحه شخصی خود را نداشتم. اما در دانشکده همواره پاسخگوی شما و دوستان شما بوده ام.
پاسخ: با سلام. برنامه نویسی درسی است که دانشجویان از ترم 2 به بعد می توانند اخذ نمایند و قطعا همیشه با یک سری از دروس تداخل خواهد داشت. ساعت های ارائه دروس محدود و تعداد گروه ها زیاد بوده و تداخل اجتناب ناپذیر است.
پاسخ: با سلام. خیر. اخذ همه دروس را بر اساس رعایت پیش نیاز انجام دهید. (مطابق سرفصل)
پاسخ: با سلام. تعداد دروس تخصصی ارائه شده کافی می باشد. در صورت پر شدن گروه ها و موافقت اساتید، در حذف و اضافه امکان اضافه شدن این درس وجود دارد.
پاسخ: یا سلام. تعداد دانشجویان ترمو 1به حدی نیست که بتوان دو گروه ارائه نمود. ضمنا این دروس متعلق به ترمهای متفاوتی هستند.. بر اساس اولویت یکی را انتخاب نمایید. به علت تعدد دروس و ساعات محدود،تداخل اجتناب ناپدیر است.
پاسخ: با سلام.
از بین ترمودینامیک پیشرفته، سیالات پیشرفته و انتقال حرارت های پیشرفته ( هدایت، جابجایی و تشعشع)
پاسخ: با سلام.
جذب دانشجویان دکترای سیستم های انرژی جزء برنامه های پنج ساله آینده دانشکده می باشد که در صورت تکمیل هیات علمی تخصصی این گرایش، ان شاءالله این امر محقق خواهد شد.

پاسخ: با سلام.
از لطف شما بسیار سپاسگزارم. بنده نیز از محبت شما دانشجویان عزیز و قدرشناس انرژی و انگیزه می گیرم.
پاسخ: با سلام.
برنامه ارائه شده با توجه به محدودیت های موجود می باشد.
نهایت تلاش اینجانب و همکاران ارائه برنامه مناسب می باشد. نظرات و پیشنهادات شما می تواند ما را در برنامه ریزی بهتر یاری دهد. کلیه نظرات بررسی و در صورت امکان در حذف و اضافه لحاظ خواهد شد.
پاسخ: با سلام.
برنامه ارائه شده با توجه به محدودیت های موجود می باشد.
نهایت تلاش اینجانب و همکاران ارائه برنامه مناسب می باشد. نظرات و پیشنهادات شما می تواند ما را در برنامه ریزی بهتر یاری دهد. کلیه نظرات بررسی و در صورت امکان در حذف و اضافه لحاظ خواهد شد.
پاسخ: با سلام.
در زمان بیان نظرات اخیر، اینجانب در مرخصی بودم.
ضمنا از ادبیات محترمانه شما تشکر می کنم.
پاسخ: با سلام.
طبق گزارش آموزش تا 10 مهرماه.
لطفا با آقای خالقیان هماهنگ نمایید.
پاسخ: با سلام.
اینجانب مرخصی بودم. و به علت کثرت نظرات آموزشی و انتخاب واحد نتوانستم پاسخ دهم.
ضمنا تا پایان انتخاب واحد امکان تغییر برنامه وجود ندارد.
پاسخ: با سلام.
تا پایان انتخاب واحد امکان تغییر برنامه وجود ندارد. موارد بررسی خواهد شد.
پاسخ: با سلام.
تا پایان انتخاب واحد امکان تغییر برنامه وجود ندارد. موارد بررسی خواهد شد.
پاسخ: با سلام.
استاتیک پیشنیاز این دو درس است و نمی توان همنیاز نمود.
پاسخ: با سلام.
نحوه بیان هر کس معرف شخصیت اوست.
(مینا ابراهیمی - 12/3/1391، 20:57:37)
پاسخ: با سلام.
از ابراز لطف شما سپاسگزارم. ان شاءالله تلاشمان در این راه خواهد بود
پاسخ: با سلام. معمولا دروس تخصصی هر ترم ارائه نمی شوند.
با این حال این پیشنهاد را بررسی می کنیم.
پاسخ: با سلام. هردو مورد لازم است.
پاسخ: با سلام. حاصلضرب فشار در سطح مقطع برابر نیروست. که می تواند در سطح مقطع جسم اثر نموده و آن را حرکت دهد. هرچنداین نیرو باید با سایر نیروهای وارده بر جسم در موازنه در نظر گرفته شود.
پاسخ: با سلام. از لطفتان بسیار سپاسگزارم. موفق و پیروز باشید.
پاسخ: با سلام. اولا لیست نمرات قفل شده و قابل تغییر نیست. ثانیا مشخصات شما و درس معلوم نیست و ثالثا با تلاش خود باید نمره مناسب را اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. در خواست شما ثبت شده است. به سیستم مراجعه نمایید.
پاسخ: با سلام. بنده تقریبا همه روزهای هفته هستم. برنامه هفتگی روی در اتاق نصب شده است. موفق باشید.
پاسخ: با سلام. مطالبی که در کلاس سمینار ارائه می شود مطالب عمومی و شیوه صحیح نوشتن مقاله و پایان نامه است. مطالب فنی و تخصصی با هماهنگی استاد راهنما و استاد سمینار صورت می گیرد.
پاسخ: با سلام. به علت محدودیت تعداد صندلی در کلاسها اضافه کردن ظرفیت در بسیاری موارد امکان پذیر نمی باشد. از طرفی این امر بستگی به موافقت استاد درس دارد. همچنین با افزایش تعداد نفرات کیفیت درس کاهش می یابد.
پاسخ: با سلام. از زمینه های علاقه مندی و مطالعاتی اینجانب موضوعات مربوط به انرژی های نو می باشد.
پاسخ: با سلام. با توجه به این است که بیشتر دانشجویان ترم بالایی اخذ می کنند. می توانید درس دیگری اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. بله. افزایش ظرفیت کلاسها باعث کاهش کیفیت می گردد و هم برای استاد و هم دانشجو کمتر مطلوب می باشد.
پاسخ: با سلام. معمولا هر روز ایمیل خود را چک می کنم. مگر اینکه دسترسی به اینترنت نداشته باشم.
پاسخ: با سلام. با توجه به تعداد صندلی موجود در کلاسها می توان ظرفیت را حداکثر تا 34 نفر افزایش داد. البته این برای دروسی که همه گروههای آن تکمیل شده باشد صادق است.
پاسخ: با سلام. نمرات مجددا بررسی شد. به همه ارفاق صورت گرفته است.
برای شما آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم.
پاسخ: با سلام. برگزاری کلاسهایی با ظرفیت 50 نفر هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ تعداد صندلی محدودیت دارد.
پاسخ: با سلام. با توجه به نفرات لیست انتظار بررسی خواهد شد.
پاسخ: با سلام. بررسی اعتراضات پس از مهلت آن صورت می گیرد تا همه فرصت کافی داشته باشند. درخواست ها بررسی گردید.
پاسخ: با سلام. طراحی و تهویه مربوط به ترمهای متفاوتی هستند.
پاسخ: با سلام. طراحی و تهویه مربوط به ترمهای متفاوتی هستند. با توجه به تعدد دروس تداخل اجتناب ناپذیر است. دروس را با توجه به اولویت ها انتخاب نمایید.
پاسخ: با سلام. نمرات اعلام شد.
پاسخ: با سلام. لیست انتظار بعد از حذف و اضافه در صورت لزوم باز خواهد شد.
پاسخ: با سلام. دروس تخصصی ارائه شده کافی می باشد. در صورت نیاز، در حذف و اخذ اگر همه دروس تخصصی تکمیل گردد، افزایش ظرفیت ها بررسی خواهد شد.
پاسخ: با سلام. بله درست است و محدودیتی برای آنها وجود ندارد. همانطور که سیالاتی ها هم می توانند دروس جامداتی را به غنوان اختیاری اخذ نمایند.
پاسخ: با سلام. 26 واحد تخصصی ارائه شده است. در حالی که کل واحد تخصصی مورد نیاز برای یک دوره 21 واحد است. که معمولا دانشجویان در طول حداقل دو ترم می گذرانند. ضمن اینکه میانگین واحدهای اخذ شده دانشجویان در یک ترم 15 تا 20 واحد است. در این دو ترم در مجموع حدود 50 واحد تخصصی ارائه شده است.
پاسخ: با سلام. لیست انتظار بعد از حذف و اضافه در صورت لزوم باز خواهد شد.
البته به شرط اینکه گروه دیگری حذف نشود.
پاسخ: با سلام.
دروس اجباری ارشد تبدیل انرژی : محاسبات عددی پیشرفته، مکانیک محیط پیوسته و ریاضیات پیشرفته
دروس الزامی- اختیاری ( حداقل 6 واحد از آنها ازامی است) : مکانیک سیالات پیشرفته، ترمودینامیک پیشرفته، انتقال حرارت پیشرفته (شامل: هدایت،جابجایی، تشعشع)
دروس اختیاری: CFD، لایه مرزی، توربولانس، جریانهای دو فازی، سیالات غیرنیوتنی و مباحث منتخب و ...

سیالات غیرنیوتنی برای دانشجویان ارشد قابل اخذ می باشد.
پاسخ: با سلام. درس مبانی اقتصاد ارائه خواهد شد. فقط هنوز زمان آن از طرف دانشکده مدیریت و صنایع نهایی نشده است. به محض نهایی شدن اعلام خواهد شد.
پاسخ: با سلام. با دروس اصلی هم ترم، تداخل ندارد.
پاسخ: با سلام. باز شدن لیست انتظار منوط به تعداد نفرات سایر گروه ها می باشد. می توانید با گروه دیگری اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. امکان ارائه گروه جدید ، بسیار ضعیف است.
در صورت نیاز ظرفیت درس افزایش خواهد یافت.
پاسخ: با سلام. امکان ارائه گروه جدید برای دروس ذکر شده ، بسیار ضعیف است.
لیست انتظار به ترتیب اولویت باز خواهد شد.
پاسخ: با سلام. از لطفی که دارید متشکرم. در صورت نیاز در حذف و اضافه ظرفیت ها اندکی افزایش می یابد. موفق باشید.
پاسخ: با سلام. ان شاءالله کل هفته صبح و بعد از ظهر در دانشکده خواهم بود.
پاسخ: با سلام. از لطف شما سپاسگزارم. موفق باشید.
پاسخ: با سلام. درس موتور های احتراق داخلی جزء دروس اختیاری جامداتی ها نیز می باشد و محدودیتی برای گرایش ها ندارد. در صورت بروز مشکلات بررسی خواهد شد و شاید ظرفیت درس را افزایش دهیم.
پاسخ: با سلام. دانشجویان ورودی 88 حداقل یک سال دیگر در دانشکده خواهندبود و برای اخذ دروس تخصصی( 21 واحد) به علاوه 5 واحد اختیاری فرصت کافی وجود دارد. ضمنا در این ترم سیستم های انتقال آب را نیز می توان اخذ نمود.
پاسخ: با سلام. دروس تخصصی زیادی ارائه شده است. ضمنا دینامیک گازها نیز اضافه گردید.
پاسخ: با سلام. نمرات اعلام گردید.
پاسخ: با سلام. خیر. CFD مخصوص دانشجویان ارشد و دکتری می باشد.
پاسخ: با سلام. طبق برنامه آموزش هنوز مهلت اعلام نمرات به پایان نرسیده است. از طرفی دانشحویان عزیز تا 17/11 امکان انتخاب واحد دارند. ان شالله سایر نمرات به زودی از جانب همکاران محترم اعلام خواهد شد.
پاسخ: با سلام.
آمار پیش ثبت نام ترمودینامیک 2، 31 نفر بوده و برای این تعداد یک گروه کفایت می کند. ارائه دو گروه برای این درس منجر به حذف احتمالی یکی از گروهها و بروز مشکلات بیشتر برای دانشجویان خواهد شد.
طراحی 2 را می توانید با گروه دیگری اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. بررسی می شود. هر چند طراحی 2 را می توانید با گروه دیگری اخذ نمایید.
پاسخ: با سلام. کنترل و انتقال حرارت مربوط به ترمهای متفاوتی هستند. در ضمن انتقال حرارت دکتر جباری به 14-16 منتقل شد و مشکل تداخل تا حدود زیادی بر طرف شد.
پاسخ: با سلام. به دلیل نگذراندن دروس تخصصی تا قبل از سال سوم، بهتر است از سال سوم به بعد اخذ شود.
پاسخ: با سلام. امکان اضافه کردن گروه جدید بسیار ضعیف می باشد.
پاسخ: با سلام. دروسی که در پیش ثبت نام، ارائه گردید و به حد نصاب نرسید از لیست ثبت نام نهایی خارج می شود.
پاسخ: با سلام. ان شاءالله به زودی اعلام می شود.
پاسخ: با سلام. همان طور که می دانید ارائه درس بر اساس آمار پیش ثبت نام بوده هرچند با ضریب اطمینان بیشتر در نظر می گیریم. آمار پیش ثبت نام 31 نفر بوده و برای این تعداد یک گروه کفایت می کند. ارائه دو گروه برای این درس منجر به حذف احتمالی یکی از گروهها و بروز مشکلات بیشتر برای دانشجویان خواهد شد.
پاسخ: با سلام. مشکل مبانی برق 2 حل شد و ساعات دوشنبه جابجا گردید. ضمنا طراحی 2 و ترمو 2 دروس ترمهای متفاوتی هستند و با توجه به کثرت دروس ارائه شده تداخل گاهی موارد اجتناب ناپذیر است. هر چند گروه شنبه و دوشنبه طراحی 2 را می توانید اخذ نمایید. در صورت حذف شدن درس تلاشمان بر این است که در حذف و اضافه جایگزین نماییم.
پاسخ: با سلام. به علت كثرت دروس، تداخل دروسي كه مربوط به ترم هاي متفاوت مي باشند اجتناب ناپذير است. ضمنا در مورد دروسي كه بيش از يك گروه ارائه شده و بعضا تداخل وجود دارد مي توانيد گروه ديگري را انتخاب نماييد. موفق باشيد.
پاسخ: با سلام.
برنامه دروس ترم جديد در سيستم گلستان قرار گرفته است.