Skip navigation اخبار و رويدادها: قرارگیری دانشگاه صنعتی شاهرود در جمع برترین دانشگاه‌های جهان
8 مهر 1397 - 14:57:42
قرارگیری دانشگاه صنعتی شاهرود در جمع برترین دانشگاه‌های جهان

دانشگاه صنعتی شاهرود در کنار 10 دانشگاه دیگر برای اولین بار در رتبه بندی تایمز حضور یافت و در لیست برترین دانشگاه های کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شاهرود و به استناد سایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این دانشگاه در کنار 10 دانشگاه دیگر برای اولین بار در رتبه بندی تایمز حضور یافت و در لیست برترین دانشگاه های کشور قرار گرفت.

روش شناسی رتبه بندی تایمز

پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از نظام های معتبر بین المللی است که از سال ۲۰۰۴ مراکز آموزش عالی را در سرتاسر جهان مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار داده است.

این رتبه بندی از ۱۳ شاخص در قالب ۵ معیار کلی آموزش با وزن ۳۰ درصد، پژوهش با وزن ۳۰ درصد، استنادات با وزن ۳۰ درصد، وجهه بین المللی با وزن ۷.۵ درصد و ارتباط با صنعت با وزن ۲.۵ درصد بهره گرفته است.

دکتر محمدجواد دهقانی سرپرست ISC در رابطه با این موضوع گفت: پایگاه رتبه بندی تایمز یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی بین المللی است که دانشگاه های جهان را رتبه بندی می کند.

وی با توجه به اینکه در رتبه بندی اخیر در سال ۲۰۱۹ با ورود ۱۱ دانشگاه جدید از جمله دانشگاه صنعتی شاهرود، شاهد حضور ۲۹ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۱۲۵۸ دانشگاه برتر جهان از ۸۶ کشور بوده ایم، اظهار امیدواری کرد: این موضوع نوید بخش حرکت هر چه بیشتر دانشگاه های توانمند ایران در رتبه بندی های معتبر بین المللی است.

2910753

همچنین لازم به ذکر است دانشگاه صنعتی شاهرود در کنار دانشگاه های الزهرا، بیرجند، خوارزمی، باهنر کرمان، ارومیه، یزد و زنجان در این ارزیابی در رتبه ۲۲ گرفته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمائید.

https://www.msrt.ir/fa/news/41655


نويسنده: مسئول روابط عمومی | همه خبرهاي اين نويسنده | همه خبرها| تعداد بازدید کننده ها: 15| تعداد بازدید کننده های امروز: 0


نام:         پست الکترونيک:
امتیاز شما به این خبر:
12345


نظر شما: