Skip navigation اخبار و رويدادها: موفقیت دو دانشجوی دانشگاه شاهرود در المپیاد علمی دانشجویی کشور
30 مهر 1392 - 09:01:04
موفقیت دو دانشجوی دانشگاه شاهرود در المپیاد علمی دانشجویی کشور

موفقیت دو دانشجوی دانشگاه شاهرود در المپیاد علمی دانشجویی کشور

بهروز کاوه ئی رئیس مرکز المپیاد علمی دانشجویی و امور آزمون های بین الملل سازمان سنجش آموزش کشور طی نامه ای به معاونت آموزشی دانشگاه شاهرود از کسب رتبه های 24 و 34 هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور که به ترتیب احسان عرب احمدی و اسحاق دهملائیان از دانشجویان مهندسی برق دانشگاه شاهرود اخذ نموده اند، خبر داد و اظهار امیدواری کرد: همکاری و تلاش بی دریغ معاونت آموزشی این دانشگاه در اطلاع رسانی و ترغیب هر چه بیشتر دانشجویان در المپیادهای آتی و شناسایی دانشجویان مستعد همچنان به شکل مستمر با مرکز المپیاد علمی دانشجویی کشور ادامه یابد.

مرحله نهایی هجدهمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از 12 لغایت 14 تیرماه 92 در 16 رشته به صورت غیر متمرکز برگزار گردید و هدف از برگزاری این المپیاد کشف استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی در سراسر دانشگاه های کشور و ایجاد رقابت سالم بین دانشجویان است و حدود 2 هزار نفر از دانشجویان ممتاز دانشگاه های کل کشور در این المپیاد شرکت می کنند.

روش انتخاب دانشجویان واجد شرایط آزمون به این صورت است که 5 نفر از هر دانشگاه در هر یک از 16 رشته امتحانی معرفی و به رقابت می پردازند و برگزیدگان این مرحله برای شرکت در مرحله نهایی سال جاری معرفی خواهند شد.

رشته های 16 گانه المپیاد غیرمتمرکز عبارتند از: زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی پایه، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی،‌ مهندسی مکانیک، عمران،‌ کامپیوتر، مهندسی کشاورزی(زراعت و اصلاح نباتات).


نويسنده: مسئول روابط عمومی | همه خبرهاي اين نويسنده | همه خبرها| تعداد بازدید کننده ها: 44| تعداد بازدید کننده های امروز: 0


نام:         پست الکترونيک:
امتیاز شما به این خبر:
12345


نظر شما: